Tosya Haberler

BAYRAM ÖNCESİ TRAFİK DENETİMLERİ ARTTI

BAYRAM ÖNCESİ TRAFİK DENETİMLERİ ARTTI
284 views Okundu
12 Ekim 2015 - 23:08

bayram_oncesi_denetimler_artti_h40194_83aac

İlçemizde kullanımı çok sayıda olan motosiklet için İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından tedbirler artırıldı. Önceki yıllarda bağlara gidip gelme ve taşıma işlemlerinde kullanılan motosiklet günümüzde bisiklet niyetiyle kullanılıyor.

Teknolojinin gelişimine bağlı olarak üretilen az yakıtlı ve fazla hız yapan motosikletler özellikle ilçemiz gençlerinin tutkusu. 900TL ye alınabilen motosikletlerin kural ihlallerinde ise ağır cezai şartları içeriyor.

Aileler 250-300TL bisiklet almak yerine çocuklarına 900TL ye motosiklet almayı tercih ediyor, cezalarından habersiz. Havaların sıcak olması nedeniyle motosikletle gezmeyi seven gençleri ağır cezalar bekliyor. Hatalı sürüşler nedeniyle Emniyet Müdürlüğü’nün takibinde olan motosiklet ve sürücülere yakalandığında cezası motorun fiyatının 3 katı ceza kesiliyor. A2 ehliyeti bulunmayan motosiklet sürücüleri 3200TL Ceza ödemek zorunda kalıyor. Ehliyetsizlikten yazılan 3200TL cezaya diğer cezalar da eklenince bu rakam motorun fiyatının 4 katına çıkıyor.

Motor tutkunu gençler aynı zamanda hız tutkunu. Trafikte tehlikeli sürüş sergileyen sürücüler cadde ve sokaklarda motor yarışı yapıyor. Kasksız ve yapılan hız, yapılan tehlikeli sürüşlere karşı İlçe Emniyet Müdürlüğü tedbirleri artırdı. Şehrin farklı noktalarında uygulama yapan trafik ekipleri tehlikeli sürüşlerin ve hız yarışlarının önüne geçerek, ehliyetsiz motosiklet kullanımını karşı önlem alıyor.

İşte Motosiklet sürücülerinin karşılaşabileceği cezalar

Ehliyesizlik (A2) 3200,00TL, Hız aşımı 172,00TL, Kask 88,00TL, Sigorta 88,00TL, Muayene 88,00TL, Cezalar kalem kalem toplandığında bu rakam 4000TL ye kadar yükseliyor.

Ailelerin mağdur olmamaları için çocuklarına motosiklet alırken cezaları dikkate almaları yararlarına alabilir.

Yetkililer uyarıyor özellikle motosiklet sürücülerinde A2 ehliyeti bulunmaması ve kural ihlallerinde cezai işlem uygulanır.

ANKET

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com