Tosya Haberler

AMAÇ”ÜLKEMİZİN İNCİSİ KASTAMONU’YU EN GÜZEL ŞEKİLDE TANITMAK

AMAÇ”ÜLKEMİZİN İNCİSİ KASTAMONU’YU EN GÜZEL ŞEKİLDE TANITMAK
237 views
26 Nisan 2016 - 20:07

Feshane, benzeri etkinliklere kapatıldığı için bu yıl Bakırköy Botanik Park’ında gerçekleştirilecek olan Kastamonu Günleri için son hazırlıklar yapılıyor. Ankara’da olduğu gibi İstanbul’daki etkinliğe de tam destek vereceklerini belirten Belediye Başkanı Tahsin Babaş, dün akşam konuyla ilgili esnaflarla bir toplantı yaptı.

İlçe belediye başkanlarının ve esnafların katılımıyla gerçekleşen toplantıda; “İstanbul’da 9’uncusunu düzenleyeceğimiz Kastamonu Günler’iyle ilgili toplantımızı ilçe belediye başkanlarımız, sivil toplum kuruluşu başkanlarımız, esnaflarımız ve basınımızın katılımıyla gerçekleştirdik. İstanbul Bakırköy Botanik Park’ta 12-15 Mayıs tarihlerinde gerçekleştireceğimiz 9. İstanbul Kastamonu Günler’inde de esnafımız nakliye ve stant ücreti ödemeyecektir. Başkent’te Kastamonu Günler’inde olduğu gibi bu giderler tarafımızca karşılanacaktır. Amacımız Ülkemizin incisi olan Kastamonu’muzu ve yöresel ürünlerimizi ilimizde ticaret yapan esnaflarımızla birlikte en iyi şekilde tanıtmaktır. Bu doğrultuda başvurular KATSO ve KESOB aracılığıyla alınacaktır. İstanbul Kastamonu Günlerimiz de açılacak stantlarda tamamen ilimizin esnafı olacaktır. Kastamonu’ya hizmet yolunda çalışmalarımızın aralıksız devam edeceğinin bilinmesini ister, saygılarımı sunarım” dedi.

Gerçekleşen toplantıda bu tür tanıtım günlerinin ilkine daha önce imza attıklarını ve uzun yıllar boyunca da Kastamonu derneklerinde etkin rol üstlendiklerini ifade eden Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin; “Tanıtım günlerinin verimli geçmesi için öncelikli olarak yapılması gereken büyük şehirlerde yaşayan hemşerilerimize ve ardından da o il de yaşayan vatandaşlarımıza ulaşarak etkinliğin duyurulmasını sağlamaktır. Kastamonu Belediye’sinin desteği ile tanıtım günleri daha geniş platformlarda ve amacına uygun bir şekilde icra edilmektedir. İlçe belediyelerimiz desteği ile de Kastamonu yöresine ait tüm folklorik özellikler büyük kentlerde hayat bulmaktadır. Ayrıca yine Kastamonu Belediye’sinin desteği ile esnafımız da bu tanıtım günlerinden verimli bir biçimde faydalanmaktadır” dedi.

thumbnail_DSC_0177 thumbnail_DSC_0223 thumbnail_DSC_0243

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com