Tosya Haberler

15 TEMMUZ ŞEHİDİMİZİN İSMİ YAŞATILACAK “ŞEHİT MUSTAFA KAYMAKÇI ANADOLU LİSESİ”

15 TEMMUZ ŞEHİDİMİZİN İSMİ YAŞATILACAK “ŞEHİT MUSTAFA KAYMAKÇI ANADOLU LİSESİ”
705 views Okundu
21 Aralık 2017 - 1:19

 Tosya Anadolu Öğretmen Lisesi 2014-2015 yılından itibaren Anadolu Lisesine dönüştürülmesinin ardından ismi de Bahçelievler Anadolu Lisesi olarak değiştirilmişti.

15 Temmuz 2016 yılında yapılan darbe teşebbüsü sırasında ülke genelinde 249 şehidin verildiği o gecede Tosyalı kahraman şehidimiz Mustafa Kaymakçı’yı unutmamak ve daima hafızlarda kalmasını sağlamak amacıyla  Bahçelievler Anadolu Lisesi isminin Şehit Mustafa Kaymakçı Anadolu Lisesi olarak değiştirileceği açıklanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin 15 Temmuz şehidimiz Tosyalı Mustafa Kaymakçı isminin bu okula verileceğini söyleyerek müjdeli bir haber vermesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan girişimler sonrası Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygun bulunan ismin resmi gazetede yayımlanmasının ardından  Bahçelievler Anadolu Öğretmen Lisesi isminin Şehit Mustafa Kaymakçı Anadolu Lisesi olarak değiştirilerek  bugün tabelanın da değiştirilmesi ile  şehidimizin ismi okul duvarına monte edildi. 

Başta  Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’e, Belediye başkanı Kazım Şahin’e, İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

ANKET

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com