Tosya Haberler

15 TEMMUZ GECESİ TOSYA KAYMAKAMI PİŞKİN , KONUŞMASI İLE ŞAŞIRTTI..

15 TEMMUZ GECESİ TOSYA KAYMAKAMI PİŞKİN , KONUŞMASI İLE ŞAŞIRTTI..
1.738 views Okundu
22 Temmuz 2019 - 13:26

Kastamonu’nun Tosya İlçesinde 15 Temmuz gecesinde düzenlenen programda kürsüden vatandaşlara hitap eden Tosya Kaymakamı Pişkin gene çarpıcı bir konuşmaya imza attı.

Milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde Kaymakam Pişkin’in konuşması vatandaşlarda soru işaretleri oluştururken şaşkınlıkla karşılandı.

Kaymakam Pişkin 15 Temmuz yıl dönümünde vatandaşlara hitaben

Birlik ve Beraberliği hedef alan örgütün adı ister Fötö olsun ister PKK olsun ister Ahmet olsun ister Mehmet olsun ben sizlere soruyorum Muhtarlarla imamları Kaymakamla Belediye başkanını vatandaşları Devletle Devlet kurumları ve Devlet görevlileri ile karşı karşıya getirmeye çalışan zihniyetin Föto zihniyetinden ne farkı vardır, benim gözümde hiç bir farkı yoktur. Bu yüzden şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada bu ilçedeki birlik ve beraberlik havasına nifak tohumları ekmeye çalışan kim olursa olsun karşısında beni bulmaya devam edecektir. Buradaki son görev günüm son görev satime kadar bu mücadelemi asla bırakmıyacam. 

Herkes bu birlik ve beraberliğin yanında olsun , bu birlik ve beraberliğe katkı sunsun yoksa bu Kaymakam buradan ne zaman gidecek daha diye gün saymaya daha çok devam ederler“dedi

Geçen sene  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında  sosyal medya hesabı üzerinden  vatandaşlarla yapmış olduğu tartışma üzerine halke hitaben sert açıklamalarda bulunan Kaymakam Pişkin o günde 

“‘Sevgili Tosyalı Hemşehrilerim,
Bugün, her zamankinden daha çok çalışmaya, öz güvene ve milli dayanışmaya ihtiyacımız vardır.
Ayrıca ilçemizin refahı ve huzuru için çalışanlara engel olmak isteyenleri ‘Gözleri ışıktan rahatsız olan yarasalar’ şeklinde değerlendiren Deniz Pişkin;
‘İlçemizdeki ahengi, huzuru ve çalışma barışını kendisine hedef yapmış, birtakım siyasi ikbal beklentileri ve kişisel husumetleri yüzünden yapamayacakları hiçbir şey olmadığını gösteren ihtiras sahibi bu kifayetsiz muhterislere ve onların Tosya’daki maşası durumundaki seviyesiz borazanlarına buradan sesleniyorum, bir yarasanın gazabından korkup da, ne kendini ne de hizmet ettiği toplumu karanlığa mahkum eden namerttir. Bizden beklentileri ne idi her halde ben bu İlçenin Kaymakamı olarak aslanı kediye boğdurtacak değildim, herhalde yola çıktıklarımı yolda bulduklarım-ada değişecek değildim“demişti.

Gene geçtiğimiz günlerde Sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda 

“Akıllar karışmasın diye söylüyorum: Kral benim, “onlar” da Kralın soytarıları” sözlerine yer vermiş ve bu  beyanı bir çok ulusal ve yerel haber sitelerinde ” TOSYA KAYMAKAMI KENİNİ KRAL İLAN ETTİ” manşeti ile yerel ve ulusal basında haber konusu olmuştu.

Tosya’da faliyet gösteren basın mensupları ilede sorunlar yaşayan  ve  hukusal mücadeleye giren Kaymakam Pişkin geçtiğimiz günlerde de basın mensuplarına  yapmış olduğu suçlamalar mahkemelerce yersiz bulunmuş ve kaybetmişti. Kaymakam Pişkin’nin Tosya’da basına baskı uygulaması ve milli birlik ve beraberliğimizi temsil eden özel günlerde bu tarz sert ithamlarda bulunması vatandaşlarca hayret ve endişe ile karşılanırken sürecin nasıl gelişeceğide merak konusu oldu.

 

 

 

 

Copyright © Tosya Haberler | Tüm hakları saklıdır. | Bakım: arivisti.com